Wspomnienia z Ojcowa

W poszukiwaniu nadzwyczajnych okoliczności przyrody oraz ciekawych atrakcji turystycznych przez przypadek natknęliśmy się z przyjaciółmi na informację w Internecie, która dotyczyła możliwości spędzenia wolnego czasu w Ojcowie. Artykuł bardzo nas zaciekawił, więc postanowiliśmy na własne oczy przekonać się czy rzeczywiście warto jest spędzić swój wypoczynek w miejscowości.

Ojców jest położony na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej – co zainteresowało bardzo a pobyt mile  zaskoczył. Spędziliśmy cudowny czas i nawiązaliśmy wiele ciekawych znajomości. Zobaczyliśmy tak wiele, że chyba nigdy w dotychczasowym życiu nie mieliśmy takiego turystycznego maratonu. Już w drodze do Ojcowa zrobił na nas wrażenie słynny Zamek Pieskowa Skała o bardzo renesansowej urodzie. Jest co podziwiać, widać mistrzostwo ówczesnych architektów już na pierwszy rzut oka. To jednak nie wszystko, widok ze wzniesienia, na którym znajduje się zamek – jest niesamowity. Taka niewielka rzecz a potrafi ucieszyć człowieka. Nocleg znaleźliśmy bez problemu. Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta i dostarcza wiele rodzajów dostępnego zakwaterowania. Noclegi w Ojcowie [] są znane ze swojego profesjonalizmu, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze.

Jak przystało na prawdziwych turystów, nie mogliśmy oprzeć się pokusie zwiedzenia wszystkich możliwych grot i jaskiń. Są cudowne, choć nie wszystkie w tym samym stopniu. Każdy absolutnie musi je zobaczyć. Cechą charakterystyczną miejscowości jest Zamek. Oglądając pałac, dowiedzieliśmy się skąd pochodzi jego nazwa, jak również cała miejscowość. Przeszliśmy też 20 kilometrów czerwonym Szlakiem Orlich Gniazd, każdy z nas zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie przy Maczudze Herkulesa – jedynym takim pomniku przyrody w całej Polsce. Czas mijał tak szybko, że z żalem trzeba było wracać. Niestety, wszystko co dobre – szybko się kończy. Wyjazd na długo pozostanie w pamięci a miejscowość możemy polecić każdemu turyście. Miejsce posiada w sobie magię i urok, jest niezwykle atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *