Osobliwe uroki okolicy Sandomierza

Osoby zastanawiające się nad wyborem miejsca na dłuższy letni wypoczynek powinny na pewno pomyśleć nad przyjazdem do Sandomierza lub w jego najbliższe okolice. Samo miasto posiada bardzo wiele nadzwyczaj ciekawych atrakcji turystycznych i doskonale przygotowane zaplecze wypoczynkowe, w którym są oferowane nie tylko wygodne pakiety noclegowe w Sandomierzu (link), ale również bardzo smaczne i tradycyjnie przygotowywana kuchnia regionalna, serwująca tutejsze dania.

Po bliższym przyjrzeniu się atrakcjom turystycznym Sandomierza możemy rozpocząć zwiedzanie pobliskich miejscowości. Tarnobrzeg to jedno z większych miast, znajdujących się w bliskim sąsiedztwie Sandomierza, dlatego też przebywając w tym rejonie przez dłuższy czas na pewno jest warto poświecić jeden dzień na odwiedziny i pobyt w Tarnobrzegu. Jednymi z większych atrakcji tego miasta jest bez wątpienia Zamek Tarnowskich, Las Zwierzyniecki, skrywający wiele tajemnic czy też Jezioro Tarnobrzeskie.

Baranów Sandomierski to kolejne miejsce godne polecenia, w którym znajdziemy wiele ciekawych zabytków i interesujących atrakcji turystycznych. Jednym z zabytków jest tutejszy Zamek, w którym organizowane są różnego rodzaju imprezy i znajduje się doskonale przygotowana baza noclegowa, będąca w stanie sprostać nawet najwyższym oczekiwaniom gości, odwiedzających to miejsce. Zamek powstał pod koniec XVI wieku w miejscu dawnego rycerskiego dworu obronnego. Piękna architektura zamku, ciekawe wnętrza i muzeum to główne atrakcje tego miejsca.

Ćmielów to mała miejscowość, słynąca przede wszystkim z produkowanej tu porcelany. W celu uatrakcyjnienia pobytu w tym miejscu możemy odwiedzić pierwsze Żywe Muzeum Porcelany, powstałe na terenie naszego kraju.

Kurozwęki – największą atrakcją tego jakże osobliwego w swojej nazwie miejsca jest bez wątpienia okazały pałac, w którym obecnie znajduje się nowoczesny i stylowo wyposażony hotel. Dużą niespodzianką jest również tutejsze mini zoo i hodowla bizonów amerykańskich, po odwiedzeniu której możemy stanąć oko w oko z najprawdziwszym przedstawicielem tego gatunku. Dużym powodzeniem cieszy się również tutejszy labirynt bukowy, z roślin konopi oraz ten w polu kukurydzy.

Bałtów to jedno z tych miejsc, przyczyniających się do tego, że u dzieci przebywających na jego terenie pojawiają się duże, okrągłe ze zdziwienia i zafascynowania oczy. Dzieje się tak przede wszystkim przez wzgląd na to, że w tym miejscu znajduje się oryginalny JuraPark Bałtów. Na jego terenie znajdują się rekonstrukcje dinozaurów w ich naturalnej wielkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *