Kaszuby – unikatowy region naszego kraju

Kaszuby to zachwycający region położony na terenie północnej części Polski. Możemy odwiedzić tutaj mnóstwo miast oraz miejscowości, które przepełnione są zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi.

Rejon ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów z całej Polski oraz całej Europy. Malownicze krajobrazy, dostęp do Morza Bałtyckiego, cudowne plaże, to tylko jedne z wielu zalet tego miejsca. Kaszuby należą do Pomorza (tutaj; https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomorze). Teren ten zamieszkiwany jest przez ludność, która określana jest mianem ,,Kaszubów”, posługują się oni językiem regionalnym. Tutejsza kultura i tradycja z pewnością zachwyci każdą osobę, która pozna ją bliżej. Ze względu na ogromne, turystyczne zainteresowanie tym regionem, stworzono tutaj stronę internetową, na której zamieszczone zostały cenniki, adresy oraz opisy miejsc, które z pewnością ułatwią nam planowanie wypoczynku w tym miejscu. Znajdziemy tam historię regionu oraz kalendarz, w którym zaznaczone są najważniejsze cykliczne wydarzenia kulturalne. Bardzo ciekawą inicjatywą było stworzenie zakładki pod tytułem baza noclegowa, w której zamieszczono porównanie ofert wszystkich istniejących na tym terenie hoteli, pól namiotowych oraz pensjonatów (wyszukaj też na: ). Pozwala to na wybranie miejsca, które spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Kaszuby to niesamowity region, pełen ciekawych tras turystycznych. Zwiedzając je może podziwiać tutejsze krajobrazy oraz odwiedzać ważne dla tego regionu miejsca. Przebywając na terenie Kaszub warto odwiedzić Muzeum Wsi Słowińskiej, które świetnie oddaje całą historię i tradycję tego regionu. Możemy odwiedzić tutaj skansen, który prezentuje nam typową historyczną zabudowę tego miejsca. Dużym zainteresowaniem cieszą się lekcje, które odbywają się w tymże obiekcie. W zajęciach tych może wziąć udział każda chętna osoba, która chce pogłębić swoją wiedzę na temat Kaszub. Możemy zobaczyć tutaj tradycyjne kaszubskie stroje, które wzbudzają ogromny zachwyt wśród wszystkich odwiedzających to miejsce osób. Kolejnym ciekawym miejscem wartym odwiedzenia jest Zamek Kiszewski. Powstał on w XIII wieku. Obecnie budowla ta została odrestaurowana i udostępniona dla turystów. Można ją zwiedzać samodzielnie, a to wszystko dzięki tablicom informacyjnym, które znajdują się na terenie obiektu. Kaszuby to z pewnością przepiękny region naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *