Gdzie w Radomiu warto przenocować?

Jak przystało na sporej wielkości miasto powiatowe – wśród największych polskich miast Radom zajmuje czternaste miejsce – w Grodzie Kazimierzowskim nie brakuje miejsc noclegowych. Co prawda nie są one przeznaczone dla typowych turystów, którzy przyjeżdżają tu zwiedzać lub podziwiać jakieś atrakcje przyrody, a raczej dla biznesmenów i wycieczek firmowych albo szkolnych, ale nie zmienia to faktu, że radomska baza noclegowa ma się czym pochwalić [➛meteor-turystyka.pl]. Do dyspozycji gości oddane są noclegi różnego typu, z różnym komfortem wypoczynku oraz o różnych cenach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Noclegi w Radomiu

Nocując w mieście można wybrać między kilkoma różnymi opcjami: hotelami, z których dwa posiadają najwyższy możliwy standard, bursami szkolnymi i internatami (dostępnymi tylko w wakacje), akademikami Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego albo schroniskami młodzieżowymi. W Radomiu nie działa żaden typowy pensjonat ani ośrodek wypoczynkowy, za to w okolicach zalewu na Borkach można swobodnie rozbić namiot lub ustawić przyczepę campingową. Noclegi w Radomiu przeżywają ogromne natężenie w okolicach ostatniego weekendu sierpnia, gdy na tutejszym lotnisku rozgrywają się międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show, na które zjeżdżają widzowie z całego świata. Według ostrożnych szacunków Urzędu Miejskiego w Radomiu pojawia się wtedy około trzystu tysięcy gości. Większość z nich lokowana jest wtedy w prywatnych kwaterach, na polach namiotowych oraz w hotelach, a w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska stawiane są specjalne wielkie namioty noclegowe.

Wypoczynek w mieście

Radom nie jest miastem ani typowo turystycznym, ani typowo przemysłowym (co sugerowałoby stworzenie bazy noclegowej dla pracowników), dlatego liczba tutejszych noclegów nie przekracza kilku tysięcy miejsc. Nie oznacza to jednak, że w Radomiu nie ma gdzie wypocząć lub nie ma co zwiedzać – ściśle zabytkowe pozostaje centrum miasta z pozostałościami zamku, katedrą, kościołem Fary oraz ojców bernardynów. Wieczorami radomskie atrakcje przenoszą się na ulice: Żeromskiego i Fontanny, gdzie można spędzić czas w jednej z licznych restauracji albo w otwartych na świeżym powietrzu ogródkach. Miłośnicy wypoczynku nad wodą mogą się wybrać nad zalew i skorzystać ze strzeżonych kąpielisk. Z kolei dla aktywnych turystów przygotowane są ścieżki rowerowe prowadzące do Puszczy Kozienickiej [->wikipedia.org] oraz do stawów w Kosowie i Muzeum Wsi Radomskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *