Fascynująca historia Katowic i śląskich miejscowości

Katowice – to stolica województwa śląskiego, centrum industrialne Polski. Jeżeli zatrzymujesz się tu na dłużej, czas spędzony na zwiedzaniu miasta warto również przeznaczyć na odwiedzenie pobliskich miejscowości. Obowiązkowymi punktami w Katowicach, które trzeba zobaczyć są: Archikatedra Chrystusa Króla, pomnik Powstańców Śląskich, Spodek, najsłynniejsze śląskie osiedla Nikiszowiec i Giszowiec oraz Galeria Szyb Wilson. Jeśli masz szczęście, możesz trafić na Festiwal Sztuki Naiwnej bądź wiele innych wydarzeń organizowanych w galerii. Natomiast w Spodku co kilka tygodni odbywają się koncerty i różne wydarzenia.

Po intensywnym dniu pełnym wrażeń, trzeba udać się do miejsca, które zaoferuje nam odpowiednie noclegi. Katowice pod tym względem mają naprawdę dużo do zaproponowania. W centrum można znaleźć wiele luksusowych hoteli [kliknij -> Meteor]. Prócz turystów i gości indywidualnych, przyjmują również gości biznesowych. Wiele z nich świetnie nadaje się na miejsce dla szkoleń firmowych i imprez integracyjnych. Baza noclegowa pomoże w wybraniu właściwego i dopasowanego do naszych wymagań noclegu.

Podróżując na południe od Katowic, można natrafić na wiele wspaniałych miejsc. W Tychach znajduje się Muzeum Browaru Książęcego, w Pszczynie zamek książąt cieszyńskich, w Bielsku-Białej stara fabryka włókiennicza, w Żywcu Muzeum Browaru Żywiec w Cieszynie Muzeum Drukarstwa. Tyskie muzeum opowie nam historię piwowarstwa w regionie. Ukarze nam współczesną linię produkcyjną oraz przedstawi cały proces powstania, począwszy od warzenia przez butelkowanie aż po degustację złotego trunku. Zamek Pszczyński odsłoni swoje bogate komnaty, w których swego czasu urzędowała księżna Daisy. Sąsiadujący z pałacem park jest świetnym miejscem na relaksujący spacer. Okoliczni mieszkańcy często wybierają ten park na ślubny plener czy sesję narzeczeńską. Bielsko-Biała to miasto, które przez stulecia należało do najważniejszych ośrodków włókienniczych w tej części Europy. Bielska fabryka była najbardziej nowoczesnym i zmodernizowanym zakładem w tamtych czasach. Część dawnej fabryki zajmuje obecnie Muzeum Techniki i Włókiennictwa. W tym miejscu znaleźć można kolekcję maszyn i urządzeń wykorzystywanych w włókiennictwie, zgromadzono je w dawnych salach przędzalni, przygotowalni, tkalni i wykończalni. Wycieczka w te miejsca na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem, szczególnie dla miłośników historii Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *