Dlaczego warto spędzić wakacje w Pucku?

Wiele osób decyduje się na wakacje w naszym kraju, częstym kierunkiem wyjazdów jest wybrzeże Morza Bałtyckiego. Do miejsc zdecydowanie godnych polecenia zalicza się Puck, miasto na Kaszubach [zobacz więcej ➪ facebook.com], które powstało w XIII wieku. Jest to miejsce, gdzie można cieszyć się nie tylko leniuchowaniem na plaży i sportami wodnymi, ale także zwiedzaniem licznych tutejszych atrakcji. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że baza wypoczynkowa Pucka [struktura noclegów ➪ meteor] jest w pełni dostosowana do wymagań nowoczesnego turysty. Jeśli chodzi o kwatery, każdy może liczyć na atrakcyjne oferty. Zarówno w przypadku noclegów ekonomicznych, jak i tych nieco droższych czy nawet ekskluzywnych.

Puck uchodzi za jedną z najpiękniejszych gmin nadmorskich. Nic w tym zaskakującego, ponieważ miasto znajduje się bezpośrednio nad malowniczą Zatoką Pucka [zobacz więcej ➪ wikipedia.org], która cieszy się zainteresowaniem ze strony polskich i zagranicznych miłośników sportów wodnych, tzn. żeglarstwa, windsurfingu oraz kitesurfingu. A to jeszcze nie wszystko. Znajdziemy tutaj szlaki rowerowe i piesze. Puck warto odwiedzić także i ze względu na jego niezaprzeczalne walory przyrodnicze. Nie dość, że miasto oferuje wspaniałe widoki, zwłaszcza nad Zatoką Pucka, to jeszcze turyście mogą liczyć na powietrze pełne jodu, strzeżone kąpieliska, czystą wodę oraz wspaniałą plażę. To wszystko sprawiło, że miasto otrzymało już kilkakrotnie prestiżowy tytuł „Wirtualnej Perły Pomorza”.

No i oczywiście nie można zapomnieć i o tym, że Puck ma bogatą historię. Już w XIII wieku istniała na tym terenie osada, w połowie XIV wieku otrzymał natomiast prawa miejskie. Nic zatem dziwnego w tym, że możemy tutaj do dzisiaj zobaczyć wiele naprawdę interesujących atrakcji. Do tego dochodzi fakt, że centrum miasta ma nadal średniowieczny układ ulic, co znacznie ułatwia poruszanie się po nim. W Pucku znajduje się sporo godnych uwagi zabytków, które naprawdę byłoby dobrze odwiedzić w czasie swojego urlopu. Do najciekawszych należy fara, czyli kościół parafialny Świętych Piotra i Pawła. To zresztą jeden z symboli miasta. W budynkach znajdujących się w porcie można z kolei odwiedzić interesujące Muzeum Rybackie, w centrum na uwagę zasługuje nie tylko zabytkowy ratusz, ale także i liczne kamieniczki. Ważnym miejscem, które na pewno warto odwiedzić jest także tutejsze muzeum etnograficzne, czyli Muzeum Ziemi Puckiej.

2 thoughts on “Dlaczego warto spędzić wakacje w Pucku?

  1. Bezpieczne, bo strzeżone kąpieliska oraz czysta i niezaśmiecona plaża to dla mnie najważniejsze rzeczy podczas noclegu nad morzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *