Dębki – nadmorski czarny koń

Choć jesień zadomowiła się u nas na dobre, nie ulega wątpliwości, że wiele osób nadal żyje letnimi wakacjami lub z tęsknotą spogląda w kalendarz i planuje kolejny urlop. Bardzo wielu rodaków od kilku lat, regularnie spędza swój jedyny w roku urlop nad Morzem Bałtyckim. Świetna baza noclegowa, mnóstwo turystycznych atrakcji oraz bardzo dobre zaplecze gastronomiczne przyciągają tutaj zarówno rodziny z dziećmi, jak i pary pragnące idealnego weekendu czy po prostu samotników, którzy kochają spacery wzdłuż dzikich plaż.

Niewątpliwie większość z letników znajdzie to czego szuka w trakcie wakacyjnego wypoczynku właśnie nad morzem. Gdzie jednak jechać jeśli do wyboru jest tak ogromna liczba letnisk, kurortów i różnego rodzaju wiosek, które oferują noclegi? Nie jest to łatwe pytanie, ale z pewnością warto pamiętać o małych i czasem zupełnie niepozornych wioskach takich jak Dębki.

Ta niewielka i niepozorna wioska leży na Wybrzeżu Słowińskim, tuż przy ujściu do morza rzeki Piaśnicy. Okoliczny obszar Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, na Pojezierzu Kaszubskim z pewnością dodaje miejscowości ogromnych walorów turystycznych. Przy wschodniej części Dębek, całkiem spory fragment wybrzeża morskiego objęto specjalnym rejonem ochrony siedlisk Widowo, natomiast niecałe dwa kilometry na południowy wschód od wioski wyznaczono niezwykle piękny i malowniczy rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki. Wielbiciele trekkingów i górskich wspinaczek z pewnością docenią fakt, że mniej więcej pięć kilometrów na zachód od Dębek wznosi się niewysoka, ale bardzo piękna Białogóra, z której rozpościerają się wspaniałe widoki na okoliczną dolinę.

Dębki oferują noclegi na każdą kieszeń – (noclegi Dębki – meteor-turystyka.pl) – zarówno w kwaterach prywatnych, jak i na polach namiotowych czy w okolicznych gospodarstwach agroturystycznych. Każdy letnik zainteresowany leniwym odpoczynkiem lub inhalacjami z życiodajnego jodu, będzie z pewnością zadowolony z czasu spędzonego w tej części Polski. Dębki choć nie są tak sławne jak inne nadmorskie miejscowości wypoczynkowe, z pewnością zasługują na szczególna uwagę na mapie. Oprócz walorów przyrodniczych oferują także spokój, relaks na łonie natury i bardzo miłych oraz przyjaźnie nastawionych gospodarzy. Czego można chcieć więcej? Z pewnością jest to idealny przepis na świetne wakacje lub relaksujący weekend nad Morzem Bałtyckim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *