Ciekawe wydarzenia w Płocku

Jesienną porą Amazonki mieszkające w Płocku obchodzą pamiątkę swojego istnienia. Kobiety wzajemnie się tutaj wspierają, dzielą własnymi doświadczeniami na temat choroby nowotworowej oraz uczą, jak się samodzielnie badać i dbać o swoje zdrowie. W Stowarzyszeniu działają również wolontariuszki, które pomagają innym przetrwać trudny okres związany z rakiem piersi. Podczas jubileuszy zostają wręczone różne wyróżnienia oraz nagrody, a także zostaje podsumowana dotychczasowa działalność. W czasie spotkania Płockie Amazonki spotykają się z Prezydentem Płocka, Andrzejem Nowakowskim. Został on nagrodzony odznaczeniem za współpracę ze Stowarzyszeniem. Nagroda nosi nazwę „Bursztynowego Łuku”.

Kolejnym ważnym wydarzeniem Płocka jest Festiwal Filmowy Watch Docs. Jest to jeden z najstarszych filmowych festiwali, który dotyczy praw człowieka na świecie. Gromadzi on każdego roku przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy widzów z całej Polski, a w Płocku również posiada swoją stałą już publiczność. Watch Docs odbywa się jesienią w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Festiwal ten ma na celu ukazanie jak największej liczby praw człowieka, które pozwalają kształtować nam wrażliwość, poglądy i wyobrażenia na różne tematy. Podczas imprezy zostają pokazane głównie filmy dokumentalne, które mają największą siłę oddziaływania na widzów. Dzięki temu ludzie będą w stanie zwiększyć swoją wrażliwość, świadomość oraz wiedzę, a dzięki temu zmienić swoją postawę na lepszą.

Po całodniowym oglądaniu filmów, warto zadbać o wypoczynek i pomyśleć o ciekawym miejscu z lokalnej bazy noclegowej. Polecić tu można urocze „Pokoje Hotelowe Figaro”. Obiekt znajduje się w odległości 600 metrów od głównych atrakcji Płocka. Do dyspozycji mamy duże pokoje, wyposażone w telewizory z płaskim ekranem, kablówkę, szerokie i wygodne łóżka oraz łazienkę z prysznicem i kompletem ręczników. Pokoje są bardzo eleganckie, słoneczne. Hotel posiada uroczy taras, na którym podczas ładnej pogody bez problemu możemy zjeść pyszny posiłek czy napić się świeżej, gorącej kawy. Restauracja hotelowa słynie ze specjalności kuchni polskiej oraz przepysznego tatara. Przed budynkiem znajduje się bezpłatny, monitorowany parking dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *