Obraz El Greco w Siedlcach

Jeżeli chodzi o znalezienie ciekawego miejsca na wakacje, warto sprawdzić, jakie atrakcje czekają na miejscu. Może się okazać, że wcale nie trzeba daleko szukać, aby spędzić ciekawy urlop. Siedlce, leżące w centralnej Polsce, to miasto które wciąż na mapie ciekawych miejsc urlopowych jest mało znane. A szkoda, ponieważ powodów do jego odwiedzenia jest bardzo wiele. Okazuje się, że do miasta przyjeżdża bardzo wielu turystów spoza granic Polski, co powoduje, że baza noclegowa jak również wiele innych usług dla przyjeżdżających dość prężnie się rozwijają. Dlatego też jak chodzi o odpowiednie noclegi Siedlce na pewno nie sprawią najmniejszego problemu.

Powodów dla których warto odwiedzić to miejsce można znaleźć przynajmniej kilkadziesiąt. Jednym z tych dla którego niektórzy przyjeżdżają tutaj z innych kontynentów jest obraz autorstwa El Greco. Jedyne dzieło tego znanego autora w naszym kraju przyciąga rzesze wielbicieli jego twórczości. Warto więc wstąpić do Muzeum Diecezjalnego, bo właśnie tam można go znaleźć. Siedlce nie byłyby takim miastem, jak są dzisiaj, gdyby nie rządy księżnej Aleksandry. Nie można więc pominąć miejsca, gdzie mieszkała, czyli Pałacu Ogińskich. Jej marzeniem było, aby to miasto stało się sercem kulturalnym regionu, i w znacznej części udało się jej je spełnić. Bywały tutaj znane osoby, jak na przykład Kościuszko, miejsce chętnie odwiedzał także między innymi Julian Ursyn Niemcewicz czy też sam Stanisław August Poniatowski.

W centrum miast można podziwiać również wzniesiony przez księżnę Aleksandrę – ratusz. Przez długi czas był on siedzibą władz miasta, obecnie jednak już od długiego czasu swoją siedzibę ma tutaj Muzeum Regionalne. Jednakże budynek z daleka jest widoczny i wyróżnia się na tle wielu innych. Tak samo z daleka można zauważyć strzeliste wieże katedry Niepokalanego Poczęcia NMP, która jednak została tutaj wybudowana znacznie później. Co ciekawsze, do budynków które mają swoją historię i uznawane są za zabytkowe zalicza się także budynki znajdującego się tutaj więzienia i aresztu śledczego. W czasie wolnym od zwiedzania można przejść się nad zalew nad Muchawką. Miejsce dostosowane do wypoczynku nad wodą wita wszystkich rzeźbą żaglówki. Warto pamiętać, że w tym miejscu można znaleźć wiele szlaków turystycznych, które pozwalają udać się na zwiedzanie okolic miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *